Media centre

Media contact:

Klára Zavadilová
Email: tisk@cetin.cz
Phone: +420 734 159 779  (Only for media. If you are not a member of the media, please call our contact center at +420 238 461 111)

Back

CETIN receives second investment grade rating

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings ohodnotila úvěrovou způsobilost společnosti Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (CETIN) investičním stupněm BBB se stabilním výhledem (long-term issuer default rating BBB, investment grade, stable outlook). Jedná se již o druhé ohodnocení v krátkém čase. V červenci 2016 získal CETIN od agentury Moody's rating na úrovni Baa2, odpovídající ratingu BBB agentury Fitch.

„Hodnocení BBB odráží mimo jiné unikátní obchodní model společnosti CETIN, která je jediným velkoobchodním provozovatelem celoplošné telekomunikační infrastruktury v Evropě, finanční stabilitu vyplývající z dlouhodobých smluv, zodpovědnou finanční politiku i solidní, zavedenou tržní pozici společnosti,“ uvedl finanční ředitel CETIN, Filip Cába.

Příznivý úvěrový rating investičního stupně potvrzuje schopnost společnosti CETIN dostát svým investičním záměrům oznámeným v říjnu loňského roku. Investice 22 miliard korun směrovaných do rozvoje vlastních telekomunikačních sítí zejména zrychluje připojení k internetu prostřednictvím pevné i mobilní sítě a rozšiřuje celkové pokrytí území ČR.

Společnost CETIN pověřila banky BNP Paribas, HSBC a PPF Banku jako aranžéry a BNP Paribas, Citigroup, HSBC, ING, SG CIB a PPF Banku jako dealery ke zřízení Eurodluhopisového programu ve více měnách (multi-currency EMTN Programme).

 

Kontakt

Vztahy s investory

Česká telekomunikační infrastruktura a. s.

E-mail: investor_relations@cetin.cz

O společnosti Česká telekomunikační infrastruktura

Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (zkráceně CETIN) spravuje a provozuje největší datovou a komunikační síť pokrývající celé území České republiky. Zajišťuje také mezinárodní služby, a to jak pro domácí, tak i pro zahraniční poskytovatele služeb. Své služby nabízí především různým telekomunikačním operátorům, kteří s jejich pomocí zajišťují služby pro koncové zákazníky.

CETIN je součástí skupiny PPF

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti, maloobchodní služby až po zemědělství. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA