image
Název firmy

Výzkum aut

Projekt

Bleskové zřízení rychlého přenosu nasbíraných dat z Čech do Německa

Obor podnikání
Automobilový průmysl
Kategorie
Velká firma
Velikost
1000+ zaměstanců
Příběh firmy

Rychlý přenos dat mezi dvěma zeměmi? To jsme pomohli zřídit firmě, jejímž posláním je vytvářet inovativní funkce automobilů. Součástí její práce je i testování aut na polygonech, odkud bylo potřeba posílat výsledky zkoušek z Česka do Německa. Jak jsme se toho ujali?

Při testování jsou senzory a vozidla vystaveny rozličným povětrnostním podmínkám, rychlostem a manévrům. Přímo ve vozidlech jsou pak velké hard disky, ze kterých bylo nutné během testování sbírat data a zasílat je do Německa. Odtamtud pak měly přicházet pokyny, jak případné konfigurace vozidel měnit a znovu je testovat v akci.

Jak jsme pomohli?

  • Propojili jsme testovací automobilové dráhy s centrálou v Německu
  • zajistili jsme nezávislou síť s požadavkem na nízkou prodlevu přenosu dat,
  • 2 aktivní linky, které přenášejí data v zesílené podobě či jinak upravené pro jejich rychlý a kvalitní pohyb,
  • L2 ethernet služby, které zajišťují bezpečnost přenosu,
  • směrování sítě,
  • dynamické přepínání provozu mezi aktivními a záložními linkami.

Rychlé přesuny dat do zahraničí samozřejmě mají vysoké nároky na kapacitu a rychlost. Proto bylo třeba navrhnout řešení, které by je dokázalo splnit. Cílem proto bylo nalezení vhodné trasy, kudy by data putovala, aby se dostala do Německa a zpět v co nejrychlejším čase. To bylo možné díky naší službě CEA profi. Zařídili jsme zmapování trasy přenosu, na základě které byla vytvořena správná transparentnost. Dále byly dodány L2 ethernet služby, které spojily všechny využívané polygony navzájem a současně i s centrálou v Německu.

Firma nyní může bezstarostně přenášet potřebné informace z vozidel do centrály rychle a bezpečně. Díky tomu má možnost vylepšovat vlastnosti vozidel, tedy i výsledných produktů, které tak mohou mít vyšší hodnotu a automaticky zajišťovat vyšší profit.

Potřebujete vyřešit podobný problém? Nebo vás zajímá, jak můžete zrychlit svou vlastní firmu? Napište nám!

*Z důvodu ochrany soukromí firem nezveřejňujeme jejich názvy ani jména majitelů.

Další vybrané reference