image
Název firmy

Personální agentura

Projekt

Data napříč Českem: zajistili jsme kompletní servis propojení poboček na klíč

Obor podnikání
Personální agentura
Kategorie
Malá firma
Velikost
1-50 zaměstanců
Příběh firmy

Podíleli jsme se na projektu, kdy majitel personální agentury potřeboval pomoct s připojením poboček své firmy, které se nacházejí až v Praze, v Brně a v Hradci Králové, s centrálou v Karlových Varech. Bylo proto nutné zajistit kvalitní přenos vysokého množství dat na míru a zajištění vhodného připojení pro samotnou centrálu.

Firma, jako je personální agentura, která má více poboček, pracuje na denní bázi s velkým množstvím dat. Ta se musí být schopna pohybovat rychle a ve vysoké kvalitě mezi pobočkami a centrálou. V agentuře si proto zajistili synchronizovaný software, který má ale tu nevýhodu, že generuje velké množství dat posílaných v rámci jedné VPN. Proto je při použití tohoto způsobu přenosu dat potřeba pravidelný servis a perfektní nastavení. Agentura si tento servis zajišťovala sama, rozhodla se ale práci předat někomu jinému. 

Jak jsme pomohli?

  • Zajistili jsme kompletní servis propojení centrály s pobočkami,
  • zřídili jsme přípojku k síti,
  • propojili jsme pobočky a centrálu pomocí IP VPN,
  • na centrále se zřídila konektivita a mikrovlnný spoj,
  • zavedlo se DSL na pobočkách.

Agentuře jsme proto připravili návrhy nového řešení – zřídilo se samotné DSL jako konektivita a místo VPN bylo zvoleno IP VPN. Rozhodování mezi těmito variantami vyžadovalo zvážení toho, co od propojení očekáváme. V případě volby mezi VPN a IP VPN totiž najdeme v obou případech svá pro i proti. 

VPN nabízí možnost přístupu odkudkoliv na světě. Je však nutné mít software, který generuje velké množství dat, jelikož data přenáší šifrovaně, a dobré zabezpečení. To vše vyžaduje pravidelný servis. IP VPN naopak nevyžaduje software, licenci ani další pravidelnou údržbu. Nenabízí ale možnost připojení odkudkoliv na světě. To však majitel firmy nepotřeboval.  

Po předložení návrhu se proto rozhodl pro IP VPN, kvůli které byla následně zřízena přípojka. V případě pouhého propojení poboček totiž není potřeba připojení na dálku odkudkoliv na světě. V nabídce navíc nebyl velký cenový rozdíl, proto bylo v tomto případě IP VPN ideální a velmi jednoduché ke zřízení. Na pobočky se také dala běžná DSL a na centrálu pak konektivita a mikrovlnný spoj. 

Potřebujete vyřešit podobný problém? Nebo vás zajímá, jak můžete zrychlit svou vlastní firmu? Napište nám!


*Z důvodu ochrany soukromí firem nezveřejňujeme jejich názvy ani jména majitelů.

Další vybrané reference