Press releases

Zrychlujeme Česko aneb jak se zrychlí internet v roce 2018?

Zrychlujeme Česko aneb jak se zrychlí internet v roce 2018?

V celé České republice je 4,3 milionu domácností a společnost CETIN umí zajistit připojení pro 3,8 milionu z nich. CETIN chce v rámci sedmiletého investičního plánu spuštěném v roce 2015 postavit celkem 10500 DSLAMů, které umí dané obce nebo města napojit optikou na rychlou infrastrukturu. Do konce roku 2017 bylo postaveno 3105 DSLAMů. Díky tomu CETIN dosáhl zrychlení připojení k internetu v 839 950 domácnostech a v následujícím roce plánuje toto číslo zdvojnásobit. Protože je třeba začít zrychlovat právě tam, kde je připojení nejpomalejší, nezaměřuje se CETIN jen na pokrytí ve velkých městech, ale staví i v menších obcích.  Zatímco před 2 roky byla nejvyšší dostupná rychlost pouhých 40 Mbit/s, aktuálně je v nabídce rychlost až 250 Mbit/s. A počínaje prvním dnem nového roku 2018 bude na optických přípojkách dostupné připojení s rychlostí až 1 Gb/s!

Zrychlujeme Česko aneb ohlédnutí za rokem 2017

Začátkem května byla spuštěna objednávka produktu SUPERFAST s rychlostí 250 Mb/s. V říjnu jsme pak plošně navýšili rychlost u 80 Mb/s přípojek na 100 Mb/s, a to beze změny ceny. Od 1. 1. 2018 CETIN nabízí na optických přípojkách dokonce rychlost 1Gb/s.

CETIN se nezaměřuje jen na pokrytí ve velkých městech. Více než 60 procent zrychlených adres je v malých a středních obcích. Uvědomujeme si důležitost kvalitního a spolehlivého připojení, a to nejen pro běžné uživatele, ale také pro hráče online multiplayeru. Hráče jsme proto podpořili na Mistrovství České republiky v PC hrách v Brně, kde jsme pro ně zajistili stabilní rychlý internet. Použitím nových technologií, např. vectoringu či technologie VDSL3, které CETIN ve své síti používá, je možno dosáhnout na stávajícím vedení rychlostí připojení až 350 Mb/s.

Jednou z přelomových událostí tohoto roku bylo spuštění nové webové stránky www.zrychlujemecesko.cz, které obsahují mapu pokrytí pevným internetem. Lidé si zde mohou ověřit dostupné rychlosti připojení a také zjistit informace o plánovaných výstavbách předsunutých DSLAMů v jejich okolí až s 4 měsíčním předstihem. Zájemci o stabilní rychlé připojení se zde také dozví, jak internet na naší infrastruktuře prostřednictvím některého z našich obchodních partnerů objednat.

Dalším krokem pro posílení kybernetické bezpečnosti bylo připojení CETINu k projektu FENIX, která se snaží předcházet a eliminovat síťové útoky. V březnu se CETIN v souvislosti s posílením kyberbezpečnosti a zkvalitňováním služeb připojil ke službě Trusted Introducer, která ověřuje, certifikuje a propojuje důvěryhodné společnosti.

Stabilní rychlý internet v pevné síti CETIN je dostupný napříč celou ČR prostřednictvím 14 poskytovatelů.

 

Kontakt

Tereza Gáliková

Česká telekomunikační infrastruktura a. s.

Tel: +420 238 465 031

E-mail: tereza.galikova@cetin.cz

O společnosti Česká telekomunikační infrastruktura

Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (zkráceně CETIN) spravuje a provozuje největší datovou a komunikační síť pokrývající celé území České republiky. Zajišťuje také mezinárodní služby, a to jak pro domácí, tak i pro zahraniční poskytovatele služeb. Své služby nabízí především různým telekomunikačním operátorům, kteří s jejich pomocí zajišťují služby pro koncové zákazníky.

CETIN je součástí skupiny PPF

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti, maloobchodní služby až po zemědělství. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA