V CETINu propojujeme generace. Starší zaměstnanci úspěšně zaučují nováčky

V CETINu propojujeme generace. Starší zaměstnanci úspěšně zaučují nováčky

Jak hledají kolegové z HR oddělení naše budoucí zaměstnance? Jaké pak mají benefity? 
Mají u nás šanci i absolventi? Odpovědi najdete v článku s ředitelkou divize HR a podpůrných služeb Milenou Synáčkovou, který vznikl na základě podcastu. Celý si ho můžete poslechnout zde: https://bit.ly/3ejTODq .

Milena se v telekomunikacích pohybuje už poměrně dlouho. Její doménou je HR (Human Resources), tedy lidské zdroje. V CETINu pracuje jako ředitelka už od jeho vzniku v roce 2015. „Náš tým je poměrně štíhlý – je nás na tak velkou firmu pouze šestnáct. Proto pracujeme v režimu multi dovedností,“ vysvětlila. Na starost totiž mají velké množství úkolů. 

Část oddělení pokrývá business partnering a resourcing. Je kontaktem pro všechny manažery, kteří potřebují uvést v život nějaké změny týkající se zaměstnanců. Další část kolegů má na starost personalistiku a mzdy. Poslední část týmu je oddělení HRIS, kde plánují personální náklady a odměňování. 

Milena řídí také takzvané podpůrné služby. Tam patří odpovědnost za vozový park CETINu, pracovní nástroje – jako mobilní telefony a firemní SIM karty – i archivní a spisové služby. „Kolegové se starají o tok veškeré písemné dokumentace dovnitř a ven z firmy. Pracují také na tom, aby naše původní papírová dokumentace byla převedena do elektronické formy,“ řekla.  

CETIN stále roste. Od začátku nás je ve firmě téměř dvakrát víc 
Od počátku jejího působení v CETINu se počet zaměstnanců zdvojnásobil. „Na začátku jich bylo kolem 1 200. Nebude to trvat dlouho a budeme jich mít 2 300,“ vypočetla. Nejvíc se za tu dobu rozrostly dva týmy – výstavba sítě a obchod. „Ze startu bylo obchodní oddělení štíhlé. Dnes máme obchodní divize dokonce dvě,“ sdělila ředitelka.

Pracovníci CETINu jsou velmi loajální. Někteří z nich u nás pracují dlouhé roky. „Jsme stabilní firma s poměrně nízkou fluktuací. Některé roky bývala jen dvouprocentní,“ popsala Milena. 

Studenti mohou v CETINu získat stáž i práci
Věkový průměr je tak v CETINu vyšší – aktuálně kolem 47 let. Proto postupně pracujeme také na omlazení týmu. Velkou výhodu máme v tom, že starší kolegové nováčky skvěle zaučují. „Vyšší věk rozhodně neznamená, že by člověk nemohl odvést kvalitní práci a neměl schopnost stále se učit něco nového,“ podotkla.   

Ale v CETINu rádi vidíme i mladou krev. Proto spolupracujeme s mnoha středními školami i učilišti napříč republikou. Například studentům třetích ročníků umožňujeme placenou čtrnáctidenní stáž. „V zimních semestrech u nás každoročně pracuje kolem pětadvaceti studentů,“ poznamenala Milena.

Naši odborníci navíc na odborných školách vyučují. 

A jaká je výhoda praxe v CETINu? „Mladý člověk se může dostat poměrně brzy k velice zajímavé práci a setkat se s nejmodernějšími technologiemi. Navíc je u nás možnost brzkého kariérního růstu,“ shrnula hlavní výhody Milena. 

Facebook nebo LinkedIn – tam se hledají posily
Absolventi středních škol ale nestačí. Kolegové z HR musejí hledat nové posily i jinou cestou. „Na těžko obsaditelné pozice využíváme služeb personálních agentur. Velmi dobře fungují také reference od našich vlastních zaměstnanců a kolegů. Účinné jsou i facebookové kampaně. Také se nám osvědčilo přímé hledání na LinkedInu,“ prozradila ředitelka.  

Benefity práce v CETINu? Volno na první školní den nebo lekce jógy 
V CETINu se dostanete k nejmodernějším technologiím a můžete se rozvíjet v opravdu inspirujícím prostředí. Ale benefitů má práce u nás mnohem víc. „Kromě klasické kafeterie nabízíme mobilní tarif s neomezenými daty a také výhodné tarify pro rodinné příslušníky. Máme také kartu na tankování – a to i pro soukromé účely – za výhodnou cenu nebo příspěvek na domácí internet,“ uvedla Milena. Navíc CETIN pro své lidi pořádá mnoho akcí, jako jsou teambuildingy, firemní narozeniny, vánoční večírky nebo sportovní a rodinné akce. 

Home office, pružná pracovní doba nebo tři sick days jsou v CETINu také běžné výhody. „Placené volno navíc dostanou i rodiče prvňáčků na první školní den jejich dětí,“ dodala ředitelka. CETIN taktéž dbá na zdraví a duševní pohodu všech zaměstnanců. Proto pravidelně pořádá Dny zdraví a na pražské centrále se konají lekce jógy. K dispozici tam kolegové mají také relaxační místnost.  

Hledáme posily pro výstavbu i pro HR
Aktuálně má Milenin tým největší problém sehnat pracovníky pro výstavbu optiky. „Potřebovali bychom tak o sto lidí navíc,“ sdělila. Milena by ale ráda přivítala nové kolegy i ve svém týmu. „Chybějí nám především šikovní kolegové v HRIS (Human Resource Information System),“ dodala. Pokud vás láká práce ve výstavbě nebo na oddělení HR a podpůrných služeb, neváhejte a ozvěte se nám! Stačí napsat na hr@cetin.cz.