Press releases

Rychlost DSL internetu meziročně vzrostla o 25 procent

Rychlost DSL internetu meziročně vzrostla o 25 procent

V posledních měsících CETIN intenzivně zrychluje své DSL připojení. Jak informoval specializovaný server DSL.cz, došlo díky investicím CETIN do síťové infrastruktury k meziročnímu růstu rychlosti xDSL připojení o 25 %, což je největší nárůst rychlosti ze sledovaných technologií. Pro srovnání kabelové připojení meziročně zaznamenalo nárůst o necelých 18 %, avšak meziměsíčně došlo ke zpomalení rychlosti o 9 %. U optického internetu došlo meziměsíčně také ke zpomalení, o 4 %, meziročně pak optika zrychlila o 8 procent.
U wi-fi internetu vidíme v listopadu zrychlení o 1 %, meziroční nárůst rychlosti byl o 11 procent.

CETIN pravidelně informuje své obchodními partnery o zrychlených přípojkách a výhledu výstavby až na 7 měsíců dopředu. V zabezpečené partnerské zóně jsou jim k dispozici přesné informace o realizovaném zrychlení a plánu na následující kalendářní měsíc. Na začátku prosince jsme na semináři v Národním domě na Vinohradech uvedli, že díky nové technologii VDSL3 (tj. VDSL2  dle standardu ITU-T G.992.3 o frekvenčním plánu do 35MHz) budeme moci v příštím roce nabídnout více než 170 tisíc bytovým jednotkám přípojku SUPERFAST s rychlostmi mezi 100 – 250 Mbit/s. V současné době může téměř půl milionu bytových jednotek v síti CETIN využívat rychlost 80 Mbit/s.

 

Kontakt

Tereza Gáliková

 

Česká telekomunikační infrastruktura a. s.
Tel: +420238465031
E-mail: tereza.galikova@cetin.cz

O společnosti Česká telekomunikační infrastruktura

Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (zkráceně CETIN) spravuje a provozuje největší datovou a komunikační síť pokrývající celé území České republiky. Zajišťuje také mezinárodní služby, a to jak pro domácí, tak i pro zahraniční poskytovatele služeb. Své služby nabízí především různým telekomunikačním operátorům, kteří s jejich pomocí zajišťují služby pro koncové zákazníky.

CETIN je součástí skupiny PPF

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti, maloobchodní služby až po zemědělství. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA