Jaké jsou výhody Optického připojení

Jaké jsou výhody Optického připojení

Optické vlákno je ze skla a signál se v něm přenáší pomocí světla. Svazek vláken tvoří optický kabel s obrovskou datovou kapacitou. Internetové připojení přes optický kabel dosahuje dnes rychlosti až 1Gbit/s. Zároveň je u tohoto typu připojení téměř 100% odezva, stránky se otevírají hned po rozkliknutí a veškeré reakce jsou okamžité. Pokud používáte jinou technologii připojení než optickou, jen stěží dosáhnete srovnatelné kvality a rychlosti za rozumnou cenu.

V brzké budoucnosti můžeme očekávat, že se rychlost připojení po optice mnohonásobně zvýší, zatím totiž dokážeme využít jen zlomek z potenciálu, který optika má. V laboratorních podmínkách se vědcům podařilo dosáhnout datového toku o rychlosti stovek TB za sekundu. Pojďme se na to společně připravit.

6 X PROČ MÁ LOGIKU PŘIPOJIT SE NA OPTIKU

1. Optická síť je odolná vůči jakýmkoli typům rušení, včetně výkyvů počasí, vaše data jsou navíc v bezpečí, protože optické kabely je téměř nemožné odposlouchávat.

2. Optické vlákno používá k přenosu signálu světlo v infračerveném spektru, které je pro nás neviditelné. Kapacita přenosu je neporovnatelná s jakýmkoliv jiným médiem (metalický kabel, radiový přenos). S optickým připojením máte navíc možnost dál navyšovat kapacitu a využívat i další služby, např. internetovou televizi, řízení bezpečnostního kamerového systému či vytápění vaší domácnosti, ale třeba i jiné, které teprve budoucnost přinese a optická technologie umožní.

3. Jedno optické vlákno přenese mnohem více informací než klasický kabel, díky tomu šetří optika spoustu místa v kabelovém vedení.

4. Internet přivedený po optice nepadá a jeho rychlost je stabilní. Žádná jiná technologie neumí tak snadno a tolik navyšovat rychlost připojení jako právě optika. Z hlediska rychlosti i latence (zpoždění) poráží vše. Optická přípojka je řešením navždy, již ji nebudete muset měnit za nic jiného. S optikou až do bytu máte jistotu stabilního internetu a garantované rychlosti připojení dle vašeho požadavku.

5. Pro optický kabel je typický nízký útlum, což znamená, že se data přenáší i na velké vzdálenosti bez použití zesilovačů a převodníků. Tím se výrazně snižuje pravděpodobnost poruchy na jakémkoli aktivním prvku na cestě, protože takové prvky nejsou v případě optiky téměř vůbec potřeba.

6. Optické kabely nejsou elektricky vodivé, mohou se tak bezpečně použít téměř všude i v prostředí s možnými potenciálními riziky.

SERVICES         BACK TO FAQ