Press releases

CETIN získal oCETIN získal ocenění CIO Grand Prix 2015enění CIO Grand Prix 2015

CETIN získal ocenění CIO Grand Prix 2015

Společnost Česká telekomunikační infrastruktura a.s., (zkráceně CETIN) získala ocenění CIO Grand Prix 2015. Cenu uděluje magazín CIO Business World, z vydavatelství odborných časopisů IDG Czech Republic, nejlepším projektům v českém ICT. Společnost CETIN byla oceněna v kategorii „TOP událost“ za svůj vznik.

„Oddělení společnosti CETIN je historicky první dobrovolnou funkční separací telekomunikačního operátora na světě, to vše při výjimečně krátké době celého procesu. Těší nás, že i odborná veřejnost vnímá tento krok pozitivně a ocenila práci všech mých kolegů,“ říká Petr Slováček, generální ředitel společnosti CETIN.

Společnost Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) vznikla 1. června 2015 rozdělením operátora O2 Czech Republic na dvě vzájemně nezávislé společnosti. Nová firma přebrala především telekomunikační infrastrukturu, nyní tak spravuje a provozuje největší telekomunikační síť pokrývající celé území České republiky. CETIN aktuálně pokrývá 99,6 procenta populace mixem mobilních technologií GSM, UMTS, LTE a CDMA, které šíří bezmála šest tisíc základnových stanic.

Prostřednictvím fixních technologií SDH, WDM, Ethernet a IP tak CETIN ve své síti, čítající 20 milionů kilometrů párů metalických kabelů a osmatřicet tisíc kilometrů optických kabelů (každý den přidává další), propojuje téměř všechny domácnosti a podniky v zemi.

Po rozdělení se CETIN zaměřil na plánování, výstavbu a provozování mobilních sítí, metalických i optických pevných sítí včetně celoplošné vysokokapacitní sítě datových komunikací pro všechny operátory na trhu a další poskytovatele služeb. Vznikem CETIN se na trhu objevil nezávislý velkoobchodní telekomunikační hráč bez vazeb na konkrétního poskytovatele. Základní filozofií je princip otevřeného přístupu k síti za rovných podmínek pro všechny operátory.

Kontakty

Martin Žabka
Česká telekomunikační infrastruktura a. s.
Tel: +420 238 468 475 (+420 CETIN TISK)
E-mail: martin.zabka@cetin.cz

O společnosti Česká telekomunikační infrastruktura

Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (zkráceně CETIN) spravuje a provozuje největší datovou a komunikační síť pokrývající celé území České republiky. Zajišťuje také mezinárodní služby, a to jak pro domácí, tak i pro zahraniční poskytovatele služeb. Své služby nabízí především různým telekomunikačním operátorům, kteří s jejich pomocí zajišťují služby pro koncové zákazníky.

CETIN je součástí skupiny PPF

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti, maloobchodní služby až po zemědělství. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA