Press releases

CETIN uzavřel s NetSprint smlouvu MMO o poskytování velkoobchodních služeb

CETIN uzavřel s NetSprint smlouvu MMO o poskytování velkoobchodních služeb

Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (CETIN) a společnost Netsprint s.r.o. spolu uzavřeli smlouvu o poskytování velkoobchodních služeb prostřednictvím pevné sítě CETIN. Společnost NetSprint s.r.o. se v krátké době stává již třetím operátorem, který uzavřel se společností CETIN smlouvu na využívání infrastruktury pevné sítě, a rozšiřuje tak počet regionálních poskytovatelů internetového připojení (ISP), se kterými CETIN spolupracuje. 

Prostřednictvím kvalitní infrastruktury společnosti CETIN, která je největší a nejbezpečnější celoplošnou sítí v České republice, tak společnost NetSprint s.r.o. získává přístup k 85 % domácnostem v České republice. Díky plánovaným masivním investicím do budování pevné infrastruktury CETIN se navíc počet připojených domácností bude v následujícím období nadále zvyšovat.

Smlouvy jsou uzavřeny na dobu neurčitou. Jedná se o tzv. MMO, tedy balík služeb zajišťující přístup k telekomunikačním produktům určeným domácnostem a malým podnikatelům. Na základě těchto rámcových smluv bude nyní NetSprint s.r.o. objednávat služby pro své koncové zákazníky.

O uzavření smluv MMO probíhají v současné době jednání i s dalšími operátory.

 

Kontakt:

Tereza Gáliková

Česká telekomunikační infrastruktura a. s.
Tel: +420 238 465 031
E-mail: tereza.galikova@cetin.cz

O společnosti Česká telekomunikační infrastruktura

Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (zkráceně CETIN) spravuje a provozuje největší datovou a komunikační síť pokrývající celé území České republiky. Zajišťuje také mezinárodní služby, a to jak pro domácí, tak i pro zahraniční poskytovatele služeb. Své služby nabízí především různým telekomunikačním operátorům, kteří s jejich pomocí zajišťují služby pro koncové zákazníky.

CETIN je součástí skupiny PPF

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti, maloobchodní služby až po zemědělství. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA