Press releases

CETIN úspěšně upsal Eurodluhopisový program v CZK a EUR

CETIN úspěšně upsal Eurodluhopisový program v CZK a EUR

CETIN, Česká telekomunikační infrastruktura a.s., vlastník a provozovatel největší telekomunikační sítě pokrývající celé území České republiky oznámil, že jeho 100 % dceřiná společnost CETIN Finance B. V. úspěšně upsala eurodluhopisy ("dluhopisy") s tranšemi ve dvou měnách, plně ručenými společností CETIN. Jde o seniorní nezajištěné dluhopisy s fixním ročním kupónem. Dluhopisy jsou přijaté k obchodování na Irské burze.

Společnost CETIN má v současné době dva ratingy investičního stupně. Od společnosti Fitch obdržela v říjnu letošního roku rating BBB se stabilním výhledem a od společnosti Moody’s v červenci rating Baa2 se stabilním výhledem.

Dluhopisy byly upsány dne 29. 11. 2016 ve třech emisích:

Tranše v Euro: 5letý dluhopis v objemu € 625m s ročním kupónem 1,423 %. Objednávková kniha při úpisu dosáhla 1,4 mld. Euro a byla výrazně přeupsána velkou a diverzifikovanou základnou investorů (130 účastníků). Investoři z Velké Británie získali alokaci 36% objemu, 14 % získali investoři z Německa a Rakouska, 12 % ze Švýcarska, 8 % z Beneluxu, 8 % z Itálie, 7% z Francie, 7 % z České Republiky, 7 % z ostatních Evropských zemí a 1 % ze zbytku světa. Podle typu investorů jsou klíčovými účastníky investiční fondy se 70% alokací, následováni bankami s 15 %, penzijní a pojišťovací fondy 14 % a ostatní 1 %.

Tranše v Kč: roční dluhopis v objemu 3 mld. Kč s ročním kupónem ve výši 0,20 %, a 7letý dluhopis v objemu 4,866 mld. Kč s ročním kupónem 1,25 %. Objednávková kniha roční tranše přesáhla 6,5 mld. Kč a u 7leté tranše se přiblížila 5 mld. Kč.

„Dluhopisy budou vydány v rámci programu střednědobých eurodluhopisů společnosti CETIN a očekává se, že získají úvěrové hodnocení Baa2 od agentury Moody’s a BBB od Fitch Ratings. CETIN poskytne seniorní nezajištěné ručení dluhopisů. Očekává se, že úpis dluhopisů bude dokončen 6. prosince 2016, pokud budou splněny obvyklé závěrečné podmínky,“ uvedl finanční ředitel CETIN, Filip Cába.

BNP Paribas, Citi, HSBC, ING a Société Générale vystupují jako Joint Lead Managers pro tranši v Euro. HSBC a PPF Banka vystupují jako Joint Lead Managers pro tranše v Kč.

Z hlediska objemu šlo nejen o jednu z největších emisí v ČR, ale i v celém středoevropském regionu. CETIN použije získané prostředky pro refinancování současného bankovního úvěru.

 

Kontakt

Investor Relations

Česká telekomunikační infrastruktura a. s.

E-mail: investor_relations@cetin.cz

O společnosti Česká telekomunikační infrastruktura

Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (zkráceně CETIN) spravuje a provozuje největší datovou a komunikační síť pokrývající celé území České republiky. Zajišťuje také mezinárodní služby, a to jak pro domácí, tak i pro zahraniční poskytovatele služeb. Své služby nabízí především různým telekomunikačním operátorům, kteří s jejich pomocí zajišťují služby pro koncové zákazníky.

CETIN je součástí skupiny PPF

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti, maloobchodní služby až po zemědělství. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA