Press releases

Česká telekomunikační infrastruktura a.s. získala úvěrový rating investičního stupně

Česká telekomunikační infrastruktura a.s. získala úvěrový rating investičního stupně

V Praze, 11. 7. 2016

Mezinárodní ratingová agentura Moody’s ohodnotila úvěrovou způsobilost společnosti Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (CETIN) investičním stupněm Baa2 se stabilním výhledem (first‑time issuer credit rating Baa2, investment grade, stable outlook).

Hodnocení Baa2 odráží mimo jiné unikátní obchodní model společnosti CETIN, která je jediným velkoobchodním provozovatelem celoplošné telekomunikační infrastruktury v Evropě, a dále solidní, zavedenou tržní pozici společnosti.

Příznivý úvěrový rating investičního stupně potvrzuje schopnost společnosti CETIN dostát svým investičním záměrům oznámeným v říjnu loňského roku. 22 miliard korun směrovaných do rozvoje vlastních telekomunikačních sítí zejména zrychluje připojení k internetu prostřednictvím pevné i mobilní sítě a rozšiřuje celkové pokrytí.

 

Kontakt

Vztahy s investory
Česká telekomunikační infrastruktura a. s.

E-mail: investor_relations@cetin.cz

O společnosti Česká telekomunikační infrastruktura

Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (zkráceně CETIN) spravuje a provozuje největší datovou a komunikační síť pokrývající celé území České republiky. Zajišťuje také mezinárodní služby, a to jak pro domácí, tak i pro zahraniční poskytovatele služeb. Své služby nabízí především různým telekomunikačním operátorům, kteří s jejich pomocí zajišťují služby pro koncové zákazníky.

CETIN je součástí skupiny PPF

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti, maloobchodní služby až po zemědělství. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA