Back

Měření rychlosti internetu

Měření rychlosti internetu

Download, upload, IP adresa, ping… v tom se člověk může rychle ztratit. Jak si správně změřit rychlost internetu a jakou doopravdy potřebujete?

 

Kolik je dost?

Vaše optimální rychlost internetu záleží na spoustě faktorů. Sledujete televizi online? Hrajete? Zálohujete spoustu souborů? Vhodnou rychlost vám podle vašich potřeb poradí naše kalkulačka a test rychlosti.

 

A co ty pojmy?

Download speed znamená rychlost stahování z internetu do vašeho zařízení - ať už jde o chytrý telefon, počítač či televizi.

Naproti tomu upload speed je rychlost obráceného pohybu: jak rychle můžete předávat informace ze svého zařízení do sítě - tedy nahrávat fotky, videa a pracovní data na internet. Ovlivňuje i to, jak vás ostatní uvidí a uslyší při videohovorech.

Ping je pak rychlost internetu osekaná na to nejzákladnější - je to měření času, během kterého umí počítač A přes internet oslovit počítač B a dostat odpověď. Tato rychlost odezvy se měří v milisekundách a ukazuje, jak rychlá je síť bez ohledu na současnou vytíženost. Vysoký ping se ukazuje i prakticky: streaming videa i online videohry těží z co nejmenšího pingu, v opačném případě dochází k sekání obrazu i her.