Back

Internet přes optický kabel

Internet přes optický kabel

Optický kabel přináší rychlost, bezztrátový přenos na velké vzdálenosti a spolehlivost. Ať už ho používáte pro sledování internetové televize nebo prostě pro připojení k internetu, je to bezkonkurenční řešení. Rychlejší připojení nenajdete.

 

Světlo na konci tunelu

Jak název napovídá, optické kabely jsou poskládané ze skleněných vláken uvnitř kterých probíhá přenos dat pomocí světelného paprsku. Oproti kovovým kabelům nebo bezdrátového připojení jsou mnohem stabilnější z pohledu rychlosti přenosu dat a jsou odolné jak proti rušení okolí tak i mezi jednotlivými vlákny. Rychlosti přenosu dat dosahují teoreticky v řádech tisíců Gbps na jednom vláknu a jedné barvu světla. V současnosti se technologie s přenosovými rychlostmi ve stovkách Gbps používají v páteřní síti CETIN pro transport dat do Internetu, na optických přípojkách k jednotlivým uživatelům se používá technologie umožňující realizovat službu až 1Gbps a síť CETIN je už připravena do budoucna i na mnohem vyšší rychlosti. Optické přípojky nerozhodí ani vítr, ani vysoké teploty. Je to zkrátka další evoluční krok za bezpečnějším a stabilnějším internetovým připojením.

 

Až domů

Součástí naší sítě je 60 000 km optických kabelů. Připojili jsme tak k internetu o rychlosti 1 Gb/s už 145 000 domácností . U toho jsme ale rozhodně neskončili a chceme zvyšovat rychlost připojení po celém Česku. Pokud například stavíte, nebo prostě chcete zrychlit svoje připojení, zjistěte si víc na https://zrychlujemecesko.cz/optika, kde nás můžete i kontaktovat.