Press releases

Technologie VDSL3 v síti CETIN nabídne vyšší rychlosti internetového připojení

Technologie VDSL3 v síti CETIN nabídne vyšší rychlosti internetového připojení

Společnost CETIN zavádí technologii VDSL3, která zlepší dostupnost a stabilitu vyšších rychlostí v pevné síti. Na více než 170 tisících přípojkách tak díky této technologii vznikne od května 2017 možnost nabídnout přípojku SUPERFAST s rychlostmi mezi 100 – 250 Mbit/s. V současnosti je na téměř půl milionu přípojkách xDSL v síti CETIN dostupná rychlost 80 Mbit/s.

VDSL3 je nejnovější aktualizací doporučení VDSL2  dle standardu ITU-T G.993.2 o frekvenčním plánu do 35 MHz, která umožní v pevné síti na krátkých přípojkách dosahovat rychlostí připojení až 350 Mbit/s. Tento frekvenční plán dovoluje bezproblémovou koexistenci s již používanými VDSL2 plány v přístupové síti společnosti.

Produktový manažer CETIN Robert Pešta k tomu doplňuje: „Zavádění technologie VDSL3 je potřeba přizpůsobit také zákaznická koncová zařízení, která musí tento nový standard též podporovat. Našim partnerům, poskytovatelům internetového připojení (Internet Service Provider, ISP) nabízíme možnost důkladného otestování jimi vybraných koncových zařízení v naší partnerské laboratoři.“

CETIN pravidelně informuje své obchodními partnery o zrychlených přípojkách a výhledu výstavby až na 7 měsíců. V zabezpečené partnerské zóně jsou jim k dispozici přesné informace o realizovaném zrychlení a plánu na následující kalendářní měsíc. Data slouží například k plánování lokálních obchodních a marketingových aktivit. Nástroj nabízí i hromadné vyhledávání.

 

Kontakt:

Tereza Gáliková

Česká telekomunikační infrastruktura a. s.
Tel: +420 238 465 031
E-mail: tereza.galikova@cetin.cz

O společnosti Česká telekomunikační infrastruktura

Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (zkráceně CETIN) spravuje a provozuje největší datovou a komunikační síť pokrývající celé území České republiky. Zajišťuje také mezinárodní služby, a to jak pro domácí, tak i pro zahraniční poskytovatele služeb. Své služby nabízí především různým telekomunikačním operátorům, kteří s jejich pomocí zajišťují služby pro koncové zákazníky.

CETIN je součástí skupiny PPF

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti, maloobchodní služby až po zemědělství. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA