Každý doporučovatel CETINu dostane odměnu. Staňte se jím i vy!

Každý doporučovatel CETINu dostane odměnu. Staňte se jím i vy!

Jste spokojení s připojením od CETINu? Doporučte nás svým známým a my vám za to dáme 1000 Kč. Přečtěte si více o našem programu Doporučovatel, který má v CETINu na starost Roman Procházka. Článek vznikl na základě podcastu, který si můžete poslechnout zde: www.bit.ly/3AY3k6p  
 
Jestli chcete rovnou prozkoumat možnosti, jak se do programu připojit, informace najdete zde: www.zrychlujemecesko.cz/zona-pro-doporucovatele 
 
Roman se v oblasti telekomunikací pohybuje už osm let. Začínal u UPC, následně přešel do CETINu. „Nastoupil jsem na pozici koordinátora. S kolegy jsme vybírali nejvhodnější lokality na výstavbu optických vláken,“ popsal. 
 
Program Doporučovatel
Aktuálně ho v práci hodně zaměstnává program Doporučovatel. „Myšlenka projektu vzešla z praktické situace. Technik zařizuje zákazníkovi optické připojení v bytovém domě. To obnáší třeba i vrtání nad dveřmi, což nadělá hluk. Sousedi se proto často přijdou zeptat, co se děje. Myšlenka tkví v tom, že technik jim může naše připojení přímo na místě prezentovat a vysvětlit výhody. Sousedy to zaujme a díky doporučení technika se můžou stát našimi novými zákazníky,“ popsal Roman.  
 
Výhra pro všechny
Navíc z toho benefitují všechny tři strany. „Nový zákazník je rád, že má rychlý a stabilní internet. CETIN získá nové zakázky a zaměstnanec dostane tisíc korun k výplatě za každou zrealizovanou přípojku k internetu,“ vysvětlil Roman. 
 
Interním doporučovatelem se může stát každý zaměstnanec. „Nejsou to jen kolegové, kteří jsou v terénu, jako technici, správci sítí a koordinátoři. Program může využít klidně i kolegyně z účtárny nebo z personálního,“ řekl Roman, který počítá zapojené zaměstnance CETINu v řádu stovek.
 
Program je velmi úspěšný také z pohledu zrealizovaných služeb. Téměř sto procent lidí, kterým byla naše síť doporučená, si skutečně internet od našich partnerů objedná.
 
Proto jsme se pustili do rozšíření programu také o externí doporučovatele. Dnes se jím může stát prakticky kdokoliv. „Zpravidla to bývají technici našich partnerů. Ale program je otevřený všem. Klidně i paní v důchodu, která zná každého v obci, lidé jí důvěřují a je s naším připojením spokojená. Podobně může své okolí znát třeba také maminka na mateřské dovolené,“ objasnil Roman. 
 
Doporučení využijete také na svém e-shopu nebo blogu
Tím ale rozvoj programu nekončí. Aktuálně pracujeme na rozšíření také do online prostředí. „Líbí se mi myšlenka, že e-shop, který prodává třeba notebooky nebo wifi routery, vloží na závěr nákupu zákazníkovi odkaz na měření rychlosti internetu. Člověk přejde na naši webovou stránku Zrychlujeme Česko, kde zjistí, jakou rychlost u nás může získat. Když si potom objedná službu v síti CETIN, vlastník e-shopu dostane stejnou odměnu jako klasický doporučovatel,“ vysvětlil Roman. Podobně můžou odkazy fungovat také na sociálních sítích influencerů nebo na blozích. 
 
Praktické rady. Co, kde a jak vyplnit? 
Co je tedy potřeba prakticky udělat, aby získal doporučovatel odměnu? Odkázat lidi na náš web www.zrychlujemecesko.cz . Tam zájemce o lepší připojení zadá svou adresu.  Obratem se objeví dostupná rychlost. Když se člověk rozhodne, že by internet chtěl, vyplní kontaktní údaje a vybere si operátora, od kterého chce dostat nabídky. Na závěr formuláře se objeví dotaz „Kdo vás doporučil?“.
 
„Podle vyplněného e-mailu budeme vědět, kdo si odměnu zaslouží. Peníze dorazí po kontrolním období dvou měsíců.“ řekl Roman. Tím chceme předejít případným podvodům.