Press releases

CETIN připojil milion domácností do své pevné sítě

CETIN připojil milion domácností do své pevné sítě

Praze dne 19. 5. 2021 - Technici společnosti CETIN v tomto týdnu zprovoznili vysokorychlostní přípojku k internetu miliontému zákazníkovi. Jde o milion aktivních přípojek v pevné síti CETINu, které umožňují uživatelům plnohodnotný zážitek kvalitního internetového připojení. To je dnes nezbytnou součástí našeho každodenního života. Technologie nám umožňuje pracovat a studovat z domova, nakupovat, bavit se, být v reálném čase v kontaktu s blízkými nebo využívat služby veřejné správy.

Díky kombinaci široce dostupného metalického vedení a vysokokapacitních optických vláken dosahují dnes přípojky CETIN nejčastěji rychlostí 50 Mb/s a 100 Mb/s. K dispozici jsou také přípojky o rychlosti 250 Mb/s, i ryze optické (FTTH) přípojky 1 Gb/s. Všechny tyto linky poskytují zákazníkům spolehlivé, bezpečné a stabilní připojení nezávislé na objemu přenášených dat, na provozu v síti nebo na vnějších klimatických podmínkách.

Od svého vzniku v roce 2015 investoval CETIN do modernizace přípojek v pevné síti více než 8 miliard korun.

„Projekt dobrovolného rozdělení O2 na operátora a na infrastrukturní společnost vytvořil podmínky, které umožnily technologicky orientovanému CETINu masivně investovat do rozvoje infrastruktury. A čísla dokládají, že šlo o správné strategické rozhodnutí. Bezprostředně po akvizici operátora skupinou PPF poskytovala naše pevná síť průměrnou dostupnou rychlost připojení jen 22 Mb/s. Dnes je to průměrně 115 Mb/s, tedy víc než pětkrát tolik,“ uvádí generální ředitel firmy, Martin Škop, a doplňuje: „Jsme připravení naši infrastrukturu dál rozvíjet, poskytovat uživatelům špičkové služby pro práci, školu i zábavu, a přispívat tak k rozvoji digitální ekonomiky v České republice.“

Skupina PPF byla v Evropě první, která přišla s myšlenkou oddělit telekomunikační infrastrukturu od služeb pro koncové zákazníky. Odštěpením od O2 vznikl CETIN jako čistě velkoobchodní infrastrukturní společnost, která poskytuje služby všem operátorům na telekomunikačním trhu. Velkoobchodní model spolupráce s již více než 20 obchodními partnery podporuje maximální využití infrastruktury a umožňuje CETINu pokračovat v masivních investicích. Do konce roku 2027 CETIN plánuje vybudovat milion optických přípojek FTTH.

 

Kontakt:

Klára Zavadilová

Tel.: +420 734 159 779

Email: klara.zavadilova@cetin.cz

 

O společnosti CETIN

Společnost CETIN vlastní, provozuje a modernizuje největší síť elektronických komunikací pokrývající 99,6 % populace České republiky.

Poskytujeme infrastrukturní služby pevných a mobilních sítí, datové služby pro korporátní sítě a pronájem datových center a zajišťujeme mezinárodní hlasové služby, a to pro domácí i zahraniční poskytovatele. Jsme nezávislým velkoobchodním hráčem bez vazeb na konkrétního poskytovatele, naší filozofií je princip otevřeného přístupu k síti za férových podmínek pro všechny operátory.

Společnost CETIN je členem skupiny PPF.

www.cetin.cz

www.zrychlujemecesko.cz

www.twitter.com/CETINCZ

www.facebook.com/cetin.cz/

www.linkedin.com/company/cetin

 

O PPF

Skupina PPF investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. Svůj růst staví na rozvíjení tradičních i nových odvětví, budování moderní infrastruktury, digitální ekonomiky a propojení českého talentu a schopností s globálními příležitostmi. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva ve výši 44 miliard eur a zaměstnává celosvětově 98 000 lidí (k 30. 6. 2020). Daně z příjmu hradí společnosti ze skupiny PPF v každé z 25 zemí, kde podnikají a tvoří zisk. 

www.ppf.cz

www.twitter.com/SkupinaPPF

www.linkedin.com/company/ppfgroup