Press releases

CETIN navyšuje upload na optice – spouští nové symetrické tarify pro optické přípojky

CETIN navyšuje upload na optice – spouští nové symetrické tarify pro optické přípojky

Od 1. března 2022 spustil CETIN nové tarify pro zákazníky využívající optické přípojky. Nové portfolio tvoří tři tarify: 250/250 Mb/s, 500/500 Mb/s a 1000/500 Mb/s. Výrazné navýšení uploadu vychází z rostoucích potřeb zákazníků: využívání cloud computingu, streamování nebo videokonferencí. Uživatelé mohou tyto nové tarify získat od partnerů CETINu, cenové parametry i konkrétní datum, od kdy budou nové tarify nabízet, jsou v kompetenci jednotlivých poskytovatelů. CETIN o nabídce symetrických tarifů poprvé informoval v listopadu minulého roku.

Spolu se stále zvyšujícím se důrazem na budování optických příspěvek až do domu (FTTH – Fiber to the Home) přichází CETIN i s novým portfoliem optických tarifů, které budou v následujících letech tvořit stále rostoucí část služeb. K 1. březnu je optika dostupná již pro 142 tisíc přípojek a do konce roku by jich mělo být 235 tisíc. Právě pro stávající a budoucí zákazníky využívající optiku připravil CETIN nové tarify, které umožní využít potenciál rychlého připojení naplno – a to nejen ve smyslu stahování, ale i nahrávání. Přestože většina uživatelů samozřejmě stále víc data stahuje, než nahrává, je evidentní, že navýšení kapacity uploadu je už dnes nutností. Zálohování do cloudu, práce nebo vzdělávání pomocí videokonferencí, stále častější využívání on-line software, streamování nebo hraní her – a to v rámci rodiny nikoli z jednoho zařízení, ale klidně hned z několika zároveň. CETIN v uplynulém roce navýšil průměrnou dostupnou rychlost stahování ze 105 Mb/s na 177 Mb/s a nyní dojde i k výraznému navýšení rychlosti nahrávání.

Technologické možnosti optiky samozřejmě dovolují oproti metalické síti zásadní nárůst nejen downloadu, ale i uploadu, proto jsme představili tři základní tarify, které budou tvořit jádro naší budoucí nabídky. Jsou jimi 250/250 Mb/s, 500/500 Mb/s a 1000/500 Mb/s. Od 1. března 2022 jsou dostupné v naší síti a naši partneři je mohou nabízet svým zákazníkům. Cenové parametry i přesné datum spuštění jsou v jejich kompetenci, předpokládáme, že nové tarify budou v nejbližší době dostupné u naprosté většiny z nich. Pokud již optiku od CETINu využíváte, obraťte se ve věci nových tarifů na svého poskytovatele. Chcete vědět, jestli je připojení přes optiku na vaší adrese již dostupné nebo se chystá v nejbližších měsících? Stačí zadat adresu na našem webu www.zrychlujemecesko.cz, kde zjistíte aktuální stav a k dispozici je i výhled na nejbližších sedm měsíců. Zde také najdete další informace o optickém připojení i možnost kontaktovat CETIN pro připojení vašeho domu, projektu či obce.

Kontakt:
Adam Zbiejczuk
Tel.: +420 736 779 920
Email: adam.zbiejczuk@cetin.cz

O společnosti CETIN
Společnost CETIN vlastní, provozuje a modernizuje největší síť elektronických komunikací pokrývající 99,6 % populace České republiky. 

Poskytujeme infrastrukturní služby pevných a mobilních sítí, datové služby pro korporátní sítě a pronájem datových center a zajišťujeme mezinárodní hlasové služby, a to pro domácí i zahraniční poskytovatele. Jsme nezávislým velkoobchodním hráčem bez vazeb na konkrétního poskytovatele, naší filozofií je princip otevřeného přístupu k síti za férových podmínek pro všechny operátory. 

Společnost CETIN je členem skupiny PPF.
www.cetin.cz
www.zrychlujemecesko.cz
www.twitter.com/CETINCZ
www.facebook.com/cetin.cz/
www.linkedin.com/company/cetin

O PPF
Skupina PPF podniká ve 25 zemích. Investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva ve výši 40,3 miliardy eur a zaměstnává celosvětově 80 000 lidí (k 30. 6. 2021).
www.ppf.cz
www.twitter.com/SkupinaPPF 
www.linkedin.com/company/ppfgroup