Press releases

PPF oznamuje úspěšný vstup CETIN Group na trh euroobligací

PPF oznamuje úspěšný vstup CETIN Group na trh euroobligací

Praha, 8. 4. 2022 – Infrastrukturní telekomunikační společnost CETIN Group, kterou majoritně vlastní skupina PPF, upsala pětileté nezajištěné seniorní dluhopisy v objemu 500 milionů eur. Dluhopisy jsou splatné 14. 4. 2027, s fixním ročním kupónem 3,125 %. Ve složitých tržních podmínkách, ovlivněných válkou na Ukrajině, se objem objednávek dostal až nad 950 milionů EUR. Zájem o dluhopisy projevilo více než 80 významných mezinárodních investorů, především správců aktiv z Velké Británie, zemí Beneluxu, Francie, Německa, Rakouska, Švýcarska a skandinávských států.

Podobně jako během pandemie Covid-19 před dvěma lety, je také letos prvním soukromým dluhopisovým emitentem v oboru telekomunikací v rámci střední a východní Evropy společnost ze skupiny PPF. „Velký zájem investorů nás potěšil a potvrdil jejich důvěru v byznysovou strategii a silnou finanční pozici PPF. Pro CETIN Group, která vznikla teprve v létě 2020, jde o inaugurační emisi dluhopisů. Ta se nadto odehrála krátce poté, kdy CETIN Group získala minoritního akcionáře v podobě globálního investičního fondu GIC, s AAA ratingem,“ řekla Kateřina Jirásková, finanční ředitelka PPF. „Úspěch emise posílí pozici CETIN Group jako významného hráče na evropském infrastrukturním trhu, jehož dlouhodobé kontrakty zajišťují stabilní a robustní finanční toky. Výnosy z emise budou použity na refinancování dosavadních bankovních úvěrů CETIN Group,“ dodal Juraj Šedivý, CEO CETIN Group. 

BNP Paribas, Société Générale a UniCredit byly globálními koordinátory emise. HSBC a ING vystupovaly jako aktivní společní správci objednávkových knih, zatímco Crédit Agricole, Credit Suisse a PPF banka zastávaly role jejich pasivních správců. Spolumanažery emise byly Bank of China, Erste Group, Intesa Sanpaolo, Raiffeisen Bank International. 

Kontakt:
Adam Zbiejczuk
Tel.: +420 736 779 920
Email: adam.zbiejczuk@cetin.cz


O společnosti CETIN
Společnost CETIN vlastní, provozuje a modernizuje největší síť elektronických komunikací pokrývající 99,6 % populace České republiky. 

Poskytujeme infrastrukturní služby pevných a mobilních sítí, datové služby pro korporátní sítě a pronájem datových center a zajišťujeme mezinárodní hlasové služby, a to pro domácí i zahraniční poskytovatele. Jsme nezávislým velkoobchodním hráčem bez vazeb na konkrétního poskytovatele, naší filozofií je princip otevřeného přístupu k síti za férových podmínek pro všechny operátory. 

Společnost CETIN patří do rodiny CETIN Group – jednoho z nejvýznamnějších velkoobchodních poskytovatelů aktivní a pasivní telekomunikační infrastruktury ve střední a východní Evropě. CETIN Group je členem skupiny PPF.

www.cetin.cz
www.zrychlujemecesko.cz
www.twitter.com/CETINCZ
www.facebook.com/cetin.cz/
www.linkedin.com/company/cetin

O PPF
Skupina PPF podniká ve 25 zemích. Investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva ve výši 40,3 miliardy eur a zaměstnává celosvětově 80 000 lidí (k 30. 6. 2021).

www.ppf.cz
www.twitter.com/SkupinaPPF 
www.linkedin.com/company/ppf