Press releases

CETIN uzavřel dohodu o akvizici operátora Nej.cz

CETIN uzavřel dohodu o akvizici operátora Nej.cz

Praha, 20. 4. 2023 – Společnost CETIN uzavřela s investiční skupinou KAPRAIN dohodu o koupi českého poskytovatele připojení Nej.cz.

Pokud dojde ke schválení transakce Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže, CETIN získá do svého portfolia především vysokorychlostní optickou infrastrukturu, která je k dispozici pro půl milionu domácností (homes passed) v několika regionech Česka.

Nej.cz má v současné době téměř čtvrt milionu aktivních zákazníků (homes connected), kterým poskytuje zejména internetové připojení, televizní obsah (IPTV) a hlasové služby. V segmentu B2B rovněž provozuje tři datová centra a poskytuje streamovací služby. Kromě jiných televizních platforem provozuje Nej.cz také internetovou televizi Kuki.

Cena, komfort a rozsah služeb poskytovaných zákazníkům Nej.cz zůstávají zachovány. Poskytovatelem služeb připojení k internetu vůči koncovým zákazníkům zůstává společnost Nej.cz.

Do budoucna umožní napojení zákazníků Nej.cz na infrastrukturu CETINu další rozvoj a nové možnosti týkající se poskytovaných služeb. Na velkoobchodním modelu CETINu, tj. poskytování služeb dalším operátorům, se nic nemění.

„CETIN plně využije infrastrukturu Nej.cz a také know-how a schopnosti této společnosti k dalšímu ambicióznímu rozvoji telekomunikační infrastruktury,“ uvedl Juraj Šedivý, předseda představenstva společnosti CETIN.

„Z Nej.cz jsme vybudovali třetího největšího hráče na trhu především díky akvizicím těch nejzajímavějších telekomunikačních firem napříč celou republikou. V současné době už ale na tuzemském trhu nevidíme další výrazné akviziční příležitosti, a tedy ani prostor pro vlastní expanzi. Dokončili jsme tak svůj investiční cyklus a společnost Nej.cz prodáváme v ten správný moment,“ vysvětluje zakladatel skupiny KAPRAIN Karel Pražák.

„V rámci pečlivého výběrového procesu, kterého se zúčastnilo několik desítek domácích i zahraničních investorů, podal CETIN nejlepší nabídku a zároveň se ukázal jako nejvhodnější partner pro další rozvoj infrastruktury a služeb, které Nej.cz svým klientům poskytuje,“ doplňuje Marcel Dostal, investiční ředitel skupiny KAPRAIN.

Transakčním poradcem při prodeji byl Deloitte Česká republika, právní servis na straně prodávajícího poskytla advokátní kancelář BBH a na straně kupujícího White & Case.

Obě strany se dohodly, že detaily dohody nebudou komentovat. Dokončení transakce je podmíněno schválením Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.

 

Kontakt:
Adam Zbiejczuk
Tel.: +420 736 779 920
Email: adam.zbiejczuk@cetin.cz