Press releases

Český bezdrát na infrastruktuře společnosti CETIN nabízí nově rychlost 250 Mbps

Český bezdrát na infrastruktuře společnosti CETIN nabízí nově rychlost 250 Mbps

Společnost CETIN uzavřela se společností Český bezdrát novou velkoobchodní smlouvu MMO 3.0. Společně tak navazují na spolupráci trvající již od roku 2003. Dlouhotrvající obchodní partnerství dokumentuje i zapojení Českého bezdrátu do Programu zvyšování kvality na období 7 let. Díky dlouhodobému kontraktu může CETIN svým obchodním partnerům nabízet kvalitnější infrastrukturu a slevu z běžných cen.

CETIN nabízí od května 2017 produkt SUPERFAST s rychlostí 250 Mbps, tak jak bylo avizováno již v červenci 2016. Nabídka je koncipována jako velkoobchodní end-to-end řešení pro poskytovatele hlasových a broadbandových služeb a rovněž umožňuje distribuci audiovizuálního obsahu. Všechny služby mohou být koncovým zákazníkům nabízeny samostatně nebo v různých kombinacích.

Společnost Český bezdrát nabízí již od 5. 6. 2017 jako první svým zákazníkům rychlosti až 250/25 Mbps (http://www.eri.cz/vdsl3). Kromě služeb koncovým zákazníkům pod obchodním názvem Eri – ADSL/VDSL/VDSL2 a VDSL3 Pohoda poskytuje i volné kapacity sítě Eri regionálním ISP partnerům. Tito pak mohou během 21 dnů integrovat nabídku služeb typu xDSL do své vlastní nabídky internetového připojení ve svém regionu – kraji v ČR. Využívat přitom mohou konektivity a IP adres od Českého bezdrátu, nebo konektivity a IP adres svých vlastních. Možné je začít i s konektivitou od Českého bezdrátu a následně přejít na konektivitu vlastní a to bez nutnosti přenastavení modemů u zákazníků.

Od května 2017 si mohou zájemci na stránkách www.cetin.cz/zrychlujeme nejen ověřit dostupnou rychlost, ale nově se dozvědět také informace o výstavbě na dané adrese na 4 měsíce dopředu, je-li v místě plánována. CETIN plní svůj slib z října roku 2015, kdy společnost oznámila, že v příštích sedmi letech investuje 22 miliard korun do rozvoje svých telekomunikačních sítí, násobně zrychlí připojení k internetu prostřednictvím pevné sítě a umožní tak skutečně zásadní skok v kvalitě připojení. Za poslední rok jsme v Jihomoravském kraji zrychlili 30 000 bytových jednotek. Konkrétně v Brně to bylo více než 11 000, a to díky 62 novým uličním rozvaděčům FTTC (tzv. DSLAMům). Výstavba se nezaměřuje jen na „vyzobávání třešinek“ nebo pouze na pokrývání velkých měst, ale CETIN významně staví i v menších obcích.

Poptávka po rychlejším připojení souvisí s rozšířením zájmu zákazníků o nový obsah, zejména pak o streamované video. Proto CETIN věnuje velkou pozornost a značné investice do své infrastruktury a na zkvalitnění a zrychlení sítě pracuje kontinuálně tak, aby obchodní partneři měli možnost využívat stále lepších služeb a nabízet je dále svým zákazníkům. Dochází k uzavírání jak nových smluv s novými operátory, tak k rozšiřování již uzavřených smluv o nové služby. V současnosti má CETIN smluvní vztah založený na velkoobchodní nabídce MMO s deseti operátory a jednání s dalšími potencionálními partnery probíhají. Od 1. 1. 2018 bude v komerční nabídce CETIN k dispozici pro optické přípojky rychlost až 1 Gbps, která bude součástí již existujícího typu přípojky SUPERFAST, a to bez navýšení ceny.

 

Kontakt:

Tereza Gáliková

Česká telekomunikační infrastruktura a. s.

Tel: +420 725 596 514

E-mail: tereza.galikova@cetin.cz

 

MMO je nová referenční nabídka přístupu k veřejné pevné komunikační síti.  Jedná se o balík služeb zajišťující přístup k telekomunikačním produktům určeným široké veřejnosti. Nabídka obsahuje hlasové a broadbandové služby včetně kapacitních produktů a distribuci multimediálního obsahu a je koncipována jako velkoobchodní end-to-end řešení pro poskytovatele služeb. Všechny služby mohou být koncovým zákazníkům nabízeny samostatně nebo v různých kombinacích.

O společnosti Český bezdrát

Český bezdrát s.r.o. působí na celém území ČR od roku 2002. Patří mezi významné telekomunikační firmy působící na maloobchodním i velkoobchodním trhu. Hlavní činností je poskytování pevného, mobilního i bezdrátového připojení k Internetu, včetně poskytování veřejně dostupných telefonních služeb EriVoIP a EriMobile s garantovanými bezpečnostními a technickými parametry. Kontakt: www.eri.cz

O společnosti Česká telekomunikační infrastruktura

Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (zkráceně CETIN) spravuje a provozuje největší datovou a komunikační síť pokrývající celé území České republiky. Zajišťuje také mezinárodní služby, a to jak pro domácí, tak i pro zahraniční poskytovatele služeb. Své služby nabízí především různým telekomunikačním operátorům, kteří s jejich pomocí zajišťují služby pro koncové zákazníky.

CETIN je součástí skupiny PPF

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti, maloobchodní služby až po zemědělství. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA