Press releases

AVONET spustil internetovou televizi v síti CETIN

AVONET spustil internetovou televizi v síti CETIN

Společnost AVONET, s.r.o. poskytuje pevné připojení prostřednictvím technologie xDSL již od roku 2003. Dnes nabízí internetové připojení prostřednictvím pevné sítě CETIN rychlostí až 1 Gb/s domácnostem i firmám po celé ČR a agreguje dalších 70 velkoobchodních xDSL partnerů z řad českých ISP. Vzájemná spolupráce se nyní rozšiřuje o nabídku multimédií - internetové televize (IPTV) v síti CETIN.

IPTV je televizní vysílání, které se šíří prostřednictvím internetových přípojek. IPTV nabízí kromě široké nabídky televizních programů výhody jako zpětné zhlédnutí již odvysílaných pořadů s možností přeskočení reklam, pozastavení běžícího programu, snadné nahrávání pořadů, vysoké rozlišení a možnost sledování TV pořadů i na mobilních zařízeních. Takové možnosti klasická televize nenabízí a současné trendy ukazují, že počet uživatelů IPTV bude dále růst. Avonet začal v roce 2008 poskytovat digitální televizi svým zákazníkům na vlastní optické síti ve Zlínském kraji.

CETIN vlastní a provozuje největší telekomunikační síť, a to jak fixní, tak i mobilní, která pokrývá celé území České republiky. V rámci investic ve výši 27 miliard korun do rozvoje svých sítí tak CETIN násobně zrychluje připojení k internetu prostřednictvím pevné sítě nejen ve velkých městech, ale ve více než 60 %  je internetové připojení zrychlováno v menších obcí a městech.

To nově umožnilo nabídnout koncovým zákazníkům Avonetu v rámci rozšířené spolupráce s CETINem opravdu stabilní rychlý internet po pevné síti a k tomu moderní televizní službu téměř kdekoliv v ČR. Televizní data jsou navíc s ohledem na maximální kvalitu obrazu a zvuku prioritizována, tj. mají přednost před ostatním internetovým provozem.

"Naši zákazníci mohou zapomenout na problémy s přechodem na DVB-T2. Nemusí opět utrácet za nový televizor s podporou nového standardu klasického pozemního vysílání, jako tomu bylo již před několika lety v případě DVB-T. S naší televizí navíc získají spoustu chytrých funkcí, které jakmile jednou vyzkouší, už jim nebude obyčejné pozemní vysílání stačit", říká Mgr. Tomáš Máčalík, spolumajitel a jednatel společnosti AVONET, s.r.o.

Standardní nabídka pevného DSL internetu od Avonetu zahrnuje tři základní tarify s rychlostmi až 20 Mb/s, 50 Mb/s nebo 100 Mb/s. Pro náročnější zákazníky má Avonet připravené tarify 250 Mb/s, 500 Mb/s a 1000 Mb/s za předpokladu, že jsou na jeho adrese dostupné. K internetu si zákazníci mohou vybrat ze tří tarifů televize Kuki.

"Kuki jako jediná internetová televizní služba v ČR nabízí možnost zvolit si polovinu TV programů v rámci tarifů Kuki menší a Kuki větší zcela dle vlastního výběru. Svůj výběr můžete navíc každých 30 dnů snadno a zdarma změnit. Celkem má zákazník k dispozici více než 130 TV programů", říká Ing. Roman Majda, marketingový manažer společnosti AVONET, s.r.o.

Již nyní je možné ověřit si novou dostupnost internetu a televize jednoduše online na www.avonet.cz, kde stačí zadat adresu svého bydliště.

 

O společnosti Avonet

AVONET, s.r.o. byla založena již v roce 1996. Od roku 2003 poskytuje internetové služby pro firmy i domácnosti v celé České republice. Zaměřuje se především na Zlínský kraj a specializuje se na poskytování internetového připojení, hlasových služeb, chytré televize a hostingu. Od roku 2008 poskytuje digitální televizi pro domácnosti, jejíž nabídka se nyní rozšířila po celé České republice, a od roku 2009 nabízí také velkoobchodní služby poskytovatelům v ČR.

O společnosti Česká telekomunikační infrastruktura

Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (zkráceně CETIN) spravuje a provozuje největší datovou a komunikační síť pokrývající celé území České republiky. Zajišťuje také mezinárodní služby, a to jak pro domácí, tak i pro zahraniční poskytovatele služeb. Své služby nabízí především různým telekomunikačním operátorům, kteří s jejich pomocí zajišťují služby pro koncové zákazníky.

CETIN je součástí skupiny PPF

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti, maloobchodní služby až po zemědělství. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA