Pražské jaro

HUDBA NÁS SPOJILA

V roce 2016 se společnost CETIN (Česká telekomunikační infrastruktura a.s.) stala generálním partnerem 71. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Pro mnohé fanoušky vážné hudby jsme byli novou a neznámou společností, a to nejen v pozici generálního partnera festivalu. Přesto jsme věřili, že se nám povede zanechat stopu v drobných vylepšeních festivalu a společnost CETIN se stane nedílnou součástí budoucí podoby Pražského jara. A to se nám povedlo.

V pozici generálního partnera festivalu jsme vystupovali také letos. Pražské jaro s námi vstoupilo již do své osmé dekády a i 72. ročník festivalu patřil k vrcholným kulturním událostem nejen v České republice. Na festival tradičně dorazilo nespočet tuzemských, ale i zahraničních posluchačů a obdivovatelů. Nejen hudba spojuje. Jsme společnost, která funguje v prostředí rychlých změn telekomunikačního světa a jedním z našich cílů je svět telekomunikací co nejlépe a nejefektivněji propojovat. Zkrátka jsme se naladili na stejnou notu (nebo vlnu, chcete-li) a možná i to je důvod proč naše spojení s tímto tradičním hudebním svátkem tak dobře funguje a oběma stranám přináší nové nápady a impulzy. 

Navázali jsme na loni založenu tradici a v pátek 12. 5. 2017 jsme opět uspořádali přímý přenos zahajovacího koncertu Pražského jara na pražské Kampě. Pod širým nebem bylo možno volně shlédnout online přenos Smetanovy Mé vlasti z Obecního domu, tentokrát v podání skvělého Daniela Barenboima a Vídeňských filharmoniků. Účast byla hojná a doprovodný program bohatý, včetně možnosti uspořádat si přímo pod pódiem piknik z nejrůznějších dobrot zakoupených v přilehlých stáncích. Oproti loňsku nám dokonce přálo i počasí – tentokrát pršelo jen malinko. Má vlast v krásném prostředí parku Kampa a v blízkosti Vltavy, jež je jednou z částí tohoto Smetanova cyklu, s sebou přinesla úžasnou atmosféru, tak odlišnou od klasických koncertních sálů.

 

Velmi si vážíme toho, že jsme mohli Pražanům i návštěvníkům hlavního města tuto výjimečnou událost společně s dalšími partnery zprostředkovat. Zejména proto, že zahajovací koncert festivalu je vždy beznadějně vyprodaný a mnoho zájemců tak nemá možnost užít si tento svátek hudby přímo v Obecním domě. Navázali jsme proto i na druhou loňskou tradici a přímý přenos zahajovacího koncertu Pražského jara jsme společně s festivalem a díky přispění České televize přinesli zdarma tentokrát již do devíti kin v rámci celé České republiky. Ohlasy byly opět výborné. Poslech hudby ve velkém kinosále s profesionální audiotechnikou byl mnohem větším zážitkem, než doma v obývacím pokoji. Hudba Bedřicha Smetany se tak opět dostala do o něco více koutů naší vlasti.