O společnosti

JSME TAM, KAM OSTATNÍ NEDOSÁHNOU

CETIN (Česká telekomunikační infrastruktura a.s.) vlastní a provozuje největší telekomunikační síť pokrývající celé území České republiky. Jsme nezávislým velkoobchodním hráčem bez vazeb na konkrétního poskytovatele. Naší filozofií je princip otevřeného přístupu k síti za spravedlivých a rovných podmínek pro všechny operátory. Jako vlastník a provozovatel největší telekomunikační sítě v zemi jsme tu neustále pro vás i vaše zákazníky.

Na národní úrovni poskytuje CETIN především služby infrastruktury mobilních sítí, masové služby pevných sítí (nabídka služeb přístupu k síti, xDSL připojení, IP TV, hlasové služby), datové služby pro korporátní sítě a pronájem datových center. Hlavními odběrateli na českém trhu jsou telekomunikační operátoři a poskytovatelé internetového připojení.

CETIN vlastní a provozuje největší síť elektronických komunikací na území České republiky. Telekomunikační síť CETIN pokrývá 99,6 % populace  prostřednictvím pevných technologií (SDH, WDM, Ethernet a IP) a souborem mobilních technologií (GSM, UMTS, LTE a CDMA), které šíří bezmála 6 000 základnových stanic.

Celoplošná síť společnosti CETIN zahrnuje téměř 18 mil. km párů metalických kabelů a 44 000 km optických kabelů po celé České republice a každý den, díky rozsáhlým investicím do programu FTTC (Fiber to the cabinet) a FTTH (Fiber to the home), přibývají další. Dosud bylo postaveno více než 4 000 FTTC uličních rozvaděčů a došlo tak ke zrychlení připojení pro 1 200 000 domácností, z nichž více než 80 % má dostupné rychlosti 100 Mbit/s a vyšší.

SÍŤ BEZ HRANIC

CETIN také zajišťuje mezinárodní služby, a to jak pro domácí, tak i pro zahraniční poskytovatele služeb. Na mezinárodní úrovni je společnost přítomna prostřednictvím fyzických síťových uzlů (POP) v Londýně, Vídni, Bratislavě, Frankfurtu a Hongkongu. Nabízí komplexní mezinárodní hlasové a datové služby pro více než 200 zákazníků po celém světě.

CETIN: SÍŤ PROFESIONÁLŮ

Díky svým zkušeným zaměstnancům a rozsáhlé infrastruktuře nabízí CETIN nejefektivnější, nejspolehlivější a nejbezpečnější velkoobchodní telekomunikační služby v zemi. Více než 1 500 zaměstnanců společnosti CETIN se stará o to, aby svým zákazníkům umožnili efektivní a rychlé nasazení jejich sítí a umožnili zajistit jejich provoz a dostupnost v rámci celé České republiky.

Řídí velké projekty pro operátory a poskytovatele telekomunikačních služeb, tak aby svým partnerům garantovali efektivní nasazení infrastruktury, která ve své třídě patří ke špičce.

ROVNÝ PŘÍSTUP - ROVNÁ PRAVIDLA - ROVNÉ JEDNÁNÍ

Základem naší firemní filozofie je princip neutrality a z ní vyplývající rovnost v přístupu ke klientům. U nás nezáleží na velikosti zákazníka – malým i velkým operátorům zaručujeme rovný přístup k našim službám, rovná obchodní pravidla a především rovné jednání.

Získaná osvědčení

  • Osvědčení podnikatele na stupeň utajení TAJNÉ s formou přístupu k utajované informaci podle § 20 odst. 1 písm a) zákona č. 412/2005 Sb.
  • Úvěrová způsobilost společnosti investičního stupně Baa2 se stabilním výhledem udělená mezinárodní ratingovou agenturou Moody´s
  • Úvěrová způsobilost společnosti investičního stupně BBB se stabilním výhledem udělená mezinárodní ratingovou agenturou Fitch Ratings

Certifikáty

Politiky integrovaného systému řízení

Další