CETIN Hacking Day - „Soutěž v prolomení zabezpečeného systému"

Chcete si vyzkoušet prolomení informačního systému? Chcete zjistit, jaké jsou Vaše znalosti bezpečnosti informačních systémů? V souvislosti se Dnem bezpečnějšího internetu, který připadá na úterý 9. 2. 2016, pro Vás společnost CETIN připravila CETIN Hacking Day. Pro účast v soutěži se hlaste na emailové adrese radek.zivny (at) cetin.cz.

Bezpečnost je vždycky o obou stranách – o těch, kteří se snaží systém vymyslet tak, aby útokům odolal, a o těch, kteří se nějakou nekonvenční cestou snaží najít mezeru v bezpečnosti, na kterou tvůrci zapomněli.

Celá akce odstartuje 9. 2. 2016 v 9 hodin ráno a potrvá 24 hodin. Principem celého CETIN Hacking Day bude nalézt tři kódy, které jsou rozmístěny v aplikaci, v databázi i v subsystému. Reprezentují nejčastější chyby dodavatelů a bezpečnostní mezery ve vyvíjených systémech. Každý kód bude o trochu těžší a bude vyžadovat jiný typ nápadů. Oceňována bude hlavně kreativita, se kterou se účastníci ke kódům dopracují. Zaměstnanci společnosti CETIN z týmu Information Security budou „z druhé strany“ sledovat postup jednotlivých účastníků.

Prvních tři výherci získají zajímavé ceny, sudy piva o objemu 50l, 30l a 15l, aby mohli svůj úspěch náležitě oslavit. V případě, že některý z výherců bude zapřisáhlým abstinentem nebo nebude plnoletý, připravíme mu adekvátní náhradní odměnu.