CEP – Nabídka pronájmu symetrické neagregované L2 ethernetové kapacity

Proč využít nabídku pronájmu symetrické L2 datové kapacity

V České republice disponuje CETIN nejširší dostupností ethernetových služeb. Nabídka obsahuje nejekonomičtější variantu dostupných ethernetových služeb vhodných pro každého poskytovatele.

Hlavní výhody nabídky CEP

  • Spolehlivé řešení pro přenosy velkých datových objemů
  • Využívá robustní SDH/WDM/IP sítě s jejími kvalitativními parametry
  • Umožnuje realizaci přístupové části rádiovým spojem bez snížení kvality
  • Přenosové rychlosti připojení koncového odběratele od 2 Mbit/s až do 2 Gbit/s
  • Koncové rozhraní s jednoduchou a levnou implementací směrem do lokální sítě
  • Dostupnost Ethernetu a pokrytí v celé České republice
  • Úspory nákladů u vysokokapacitních páteřních řešení
  • Nepřetržitý dohled nad službou, Helpdesk 24/7

Chcete si sjednat schůzku nebo domluvit telefonát s naším odborníkem?

Využijte spolehlivého a profesionálního přístupu společnosti CETIN. Specialista CETIN vás provede celou nabídkou CEP včetně veškerých technických a cenových parametrů. Stane se tak vaším průvodcem pro uzavření smlouvy, pro správnou volbu odebíraných služeb a kapacit i pro vlastní start spolupráce.

CEP – Carrier Ethernet Profi

Carrier Ethernet Profi je Velkoobchodní služba pronájmu okruhu, která umožňuje propojení dvou lokalit Partnera nebo Účastníka Partnera (bod‑bod), typicky dvou LAN sítí (Local Area Network). CEP vychází z produktové definice Ethernet Private Line (EPL) dle standardů Metro Ethernet Forum ve variantě UNI-UNI (User Network Interface) ve formě fyzického portu v obou koncových bodech. Velkoobchodní služba je ideálním řešením pro přenos velkého objemu dat vyžadující vysokou transparentnost přenášených ethernet rámců.

Služba využívá nejrozsáhlejší optickou infrastrukturu v České republice se všemi kvalitativními vlastnostmi její kruhové topologie. Díky unikátní infrastruktuře Sítě CETIN je dosahováno minimálního zpoždění při přenosu dat.

SLA (Service Level Agreement) 99.5 je zahrnuta ve standardní ceně služby.

Přístup

Přenosová rychlost Přístupu je omezena propustností v páteřní SDH/WDM/IP části Sítě CETIN a je nastavena podle objednávky v rozsahu od 2 Mbit/s do 2 Gbit/s.

Jednotlivé služby Přístup jsou poskytovány prostřednictvím různých technologií v Síti CETIN v závislosti na místních podmínkách a požadované kapacitě.

Optická infrastruktura:

  • Technologie MPLS MBH (Mobile Back Haul), NG-SDH nebo NG-DWDM.

Rádiová síť:

  • Dostupnost z vybraných lokalit, zpravidla využitých pro umístnění základnových stanic mobilních sítí a agregačních uzlů Sítě CETIN.
  • Navazuje na kruhovou optickou topologii.
  • Kvalitativní parametry shodné s optickou infrastrukturou.
  • Nevyužívá kmitočty v pásmu 10,5 GHz, 17 GHz a 24 GHz (tzv. nekoordinovaná pásma).

Metalická infrastruktura:

  • Linkový systém SHDSL využívající až 4 páry současně přes technologii dedikovaného bussiness DSLAMu (Ulaf+).
  • Pro rychlosti až do 20 Mbit/s.

Rozhraní v koncovém bodě Sítě CETIN:

  • 1000BASE-T, 100BASE-TX
  • 10GBASE-ER
  • 10GBASE-ZR
  • 10GBASE-LR (1310nm)
  • 1000BASE-LX (1310nm)
  • 1000BASE-LX+ (1310nm)
  • 1000BASE-ZX (1550nm)

Varianty

  • Carrier Ethernet Profi – jednoduchý přístupový okruh i páteřní trasa
  • Carrier Ethernet Profi Plus – jednoduchý přístupový okruh a zálohovaná páteřní trasa
  • Carrier Ethernet Profi Dual – zálohovaný přístupový okruh, páteřní trasa a případně i CPE (Customer Promise Equipment)

Služba je poskytována jako lokální přenosová kapacita (v rámci města) i jako meziměstské propojení lokálních sítí zákazníka v rámci celé ČR. Díky vysoce spolehlivé SDH/WDM/IP síti nepodléhají datové přenosy zpoždění.

Carrier Ethernet Profi - obecně

Carrier Ethernet Profi Plus

Carrier Ethernet Profi Dual včetně zdvojeného CPE

 

Ostatní garantované parametry služby

  • Minimální L2 MTU (délka rámce) je 64B, maximální L2 MTU je 2000B, pro rychlosti nad 100 Mbit/s je MTU až 9000B.
  • Rychlost L2 zahrnuje celý Ethernet rámec včetně FCS bez preambule a IFG. 
  • Hodnota Bc (bitů) vychází z Bc = 4ms pro služby do 100 Mbit/s, pro rychlosti nad 100 Mbit/s je Bc < 4 ms. 
  • Podporovaný typ rámce Ethernet II (DIX), IEEE802.3 a IEEE802.2 LLC/SNAP.

SLA

SLA – Zvýšená servisní podpora

Předmětem SLA (dohodnuté úrovně služeb) jsou společností Česká telekomunikační infrastruktura a.s. garantované parametry měsíční dostupnosti a maximální délky poruchy služby. Je definován způsob komunikace při provozních problémech u služeb typu Carrier poskytovaných na základě smlouvy o poskytování služeb elektronických komunikací typu Carrier.

Základní přehled SLA:

Úroveň SLA

Měsíční dostupnost (v %)

Max. délka  poruchy (hod.)

Odezva po ohlášení poruchy (hod.)

SLA 99.0

99,0

12

1

SLA 99.5

99,5

8

1

SLA 99.7

99,7

6

1

SLA 99.9

99,9

4

1

SLA 99.9xx

99,9xx

1

1

 

Služba

SLA 99

SLA 99,5

SLA 99,7

SLA 99,9

SLA 99,99

Carrier Ethernet Profi

X

0%

15%

30%

X

Carrier Ethernet Profi Plus

X

X

0%

15%

X

Carrier Ethernet Profi Dual

X

X

X

0%

indiv.

 

 

RTS Scan

Online Check umožňuje rychlý a jednoduchý způsob zjištění dostupnosti datové služby v síti CETIN, například pro okamžitou identifikaci poptávky koncového zákazníka poskytovatele. Použití nástroje lze rovněž automatizovat prostřednictvím B2B system interface napojeného na informační systém poskytovatele.

Více informací o službě najdete zde.

Pokud si přejete nezávazně ověřit dostupnost služby CEP, využijte, prosím, následující odkaz.

Popis služby

Návrh smlouvy

Pro návrh smlouvy kontaktujte obchodního zástupce CETIN.

Máte zájem o nabídku služby?

Kontaktujte našeho specialistu a domluvte si nezávaznou schůzku.

Tomáš Firbach
Tel: +420 238 463 819 (9 - 17 hodin SEČ)
Email: tomas.firbach@cetin.cz
Kontaktní formulář na obchodní oddělení

Jak mohu zrealizovat objednávku?

CETIN nabízí zabezpečené systémové způsoby, kterými partneři realizují objednávky služeb a řídí jejich poskytování koncovým zákazníkům.

Pro přístup prosím kontaktujte obchodního zástupce CETIN.