CEM - Carrier Ethernet Multi

Proč využít nabídku CEM

V České Republice disponuje CETIN nejširší dostupností ethernetových služeb. Nabídka obsahuje nejekonomičtější variantu dostupných ethernetových služeb vhodných pro každého poskytovatele.

Hlavní výhody nabídky CEM

 • Flexibilní zřizování dalších ethernetových služeb s ukončením ve sdíleném
 • Jednoduchý způsob pro předání velkého množství ethernetových kapacit s různými rychlostmi
 • Podpora layer 2 / layer 3 protocol a VLAN transparency
 • Vyšší standardní MTU s garantovanou hodnotou 2000B
 • Široká škála typu přístupové technologie (metalika, optika a licencované rádio)
 • Dostupná jak v rámci České republiky, tak i v zahraničí
 • Snadný způsob rozlišení služeb s určováním VLAN ID Partnera
 • Rozhraní s jednoduchou a levnou implementací směrem k Partnerovi
 • Nepřetržitý dohled nad službou, Helpdesk 24/7

Chcete si sjednat schůzku nebo domluvit telefonát s naším odborníkem?

Využijte spolehlivého a profesionálního přístupu společnosti CETIN. Specialista CETIN vás provede celou nabídkou CEN včetně veškerých technických a cenových parametrů. Stane se tak vaším průvodcem pro uzavření smlouvy, pro správnou volbu odebíraných služeb a kapacit i pro vlastní start spolupráce.

CEM - Carrier Ethernet Multi

Velkoobchodní služba Carrier Ethernet Multi umožňuje vytvoření ethernetové sítě s centrálou (topologie bod-multibod), je vhodným řešením pro přenos velkého objemu dat vyžadující vysokou transparentnost přenášených ethernet rámců.

Pro poskytování Velkoobchodní služby Carrier Ethernet Multi je využita nejrozsáhlejší metalická a optická infrastruktura v České republice.

Definice Velkooobchodní služby Carrier Ethernet Multi je založena na produktové definici E-Access dle standardů Metro Ethernet Forum, kdy jednotlivé OVCs (Operator Virtual Connection) jsou zřízeny mezi bodem NNI a koncovým bodem Sítě CETIN v prostorách Partnera nebo Účastníka Partnera (UNIs).

Služba Carrier Ethernet Multi zahrnuje předávací rozhraní v bodu NNI s kapacitou 1Gbit/s nebo 10Gbit/s („Služba NNI Ethernet“) a přenosovou kapacitu mezi bodem NNI a koncovým bodem Sítě CETIN („Přístup“).

PŘÍSTUP

Přenosová rychlost Přístupu je omezena propustností v páteřní SDH/WDM/IP části Sítě CETIN a je nastavena podle objednávky v rozsahu od 2 Mbit/s do 2 Gbit/s.

V případě varianty Přístupu Access EVPL je nutné odpovídající nastavení VLAN jak v koncovém bodě Sítě.

Koncový bod v prostorách Partnera nebo Účastníka Partnera má parametry rozhraní Ethernet a formu dedikovaného fyzického portu (Access EPL). V případě potřeby může CETIN zřídit koncový bod Sítě CETIN ve formě sdíleného portu založeného na jednotlivých VLAN (Access EVPL).

Jednotlivé služby Přístup jsou poskytovány prostřednictvím různých technologií v Síti CETIN v závislosti na místních podmínkách a požadované kapacitě.

Optická infrastruktura
Technologie MPLS MBH (Mobile Back Haul), NG-SDH nebo NG-DWDM

Rádiová síť
Dostupnost z vybraných lokalit, zpravidla využitých pro umístnění základnových stanic mobilních sítí a agregačních uzlů Sítě CETIN.
Navazuje na kruhovou optickou topologii.
Kvalitativní parametry shodné s optickou infrastrukturou.
Nevyužívá kmitočty v pásmu 10,5 GHz, 17 GHz a 24 GHz (tzv. nekoordinovaná pásma).

Metalická infrastruktura

Linkový systém SHDSL využívající až 4 páry současně.
Pro rychlosti až do 20 Mbit/s.

Rozhraní v koncovém bodě Sítě CETIN:

10BASE-T,100BASE-TX,1000BASE-T
1000BASE-ZX(1550nm)1000BASE-LX+(1310nm)
1000BASE-LX (1310nm)
10GBASE-ER,10GBASE-ZR,10GBASE-LR(1310nm)

SLUŽBA NNI -ETHERNET

Jednotlivé služby Přístup jsou předány Partnerovi v bodu NNI prostřednictvím S-VLAN, jejíž hodnota (identifikace) musí být uvedena v objednávce Jednotlivé služby.

Zpravidla je využita technologie v režimu QinQ (EtherType 0x8100), což umožnuje transparentní přenos zákaznických VLAN (C-VLAN). Na základě požadavků Partnera je možné nastavit režim 1.Q s EtherType 0x8100

V případě požadavku Partnera může být individuálně zajištěna redundance Služby NNI-Ethernet. Redundance Služby NNI-Ethernet je nakonfigurována ve stavu aktivní a záloha (1+1).

Rozhraní v bodu NNI:
1000BASE-LX (1310nm)
10GBASE-LR (1310nm)
1000BASE-ZX (1550nm)
10GBASE-ER
1000BASE-LX+ (1310nm)
10GBASE-ZR

VLAN SCÉNÁŘE

Varianta A:
Jedná se o variantu Access EPL- transparent (port based), která garantuje transparentní přenos hodnoty C-VLAN z UNI až po E-NNI a to bez jakýchkoliv koordinací se společností CETIN. CETIN přidělí pouze S-VLAN uvedenou Partnerem na Objednávce Carrier Ethernet Multi pro jednotlivý přístup. Služba bude předána jako QinQ (802.1AD) s Ethertype 0x8100. S-VLAN mohou být přiřazeny hodnoty 1-4095.

Varianta B:
Jedná se o variantu Access EVPL – single tagged (VLAN based), která vyžaduje koordinaci se společnosti CETIN jak na úrovni hodnoty C-VLAN na straně UNI, tak i hodnoty S-VLAN na straně E-NNI. Partner musí uvést obě hodnoty C-VLAN a S-VLAN v Objednávce Carrier Ethernet Multi pro jednotlivý přístup. Služba bude předána na E-NNI jako QinQ (802.1AD) s Ethertype 0x8100. C-VLAN a S-VLAN mohou být přiřazeny hodnoty 1-4095

Varianta C:
Jedná se o variantu Access EVPL – multivlan, která vyžaduje koordinaci se společnosti CETIN na úrovni hodnoty C-VLAN na straně UNI. Partner musí uvést obě hodnoty C-VLAN a v Objednávce Carrier Ethernet Multi pro jednotlivý přístup. Na straně E-NNI dochází překladu C-VLAN na S-VLAN. Maximální počet C-VLAN na straně UNI je 10, avšak nelze definovat kapacitu (rychlost) na jednu C-VLANu. C-VLAN mohou být přiřazeny hodnoty 1-4095.

Ostatní garantované parametry služby

 • Hodnota BER pro metalickou přístupovou síť je BER <10^-7 a pro optickou a rádiovou přístupovousíť BER <10^-12,
 • Ztrátovost rámců (Frame Loss) = 0,01% pro optickou a rádiovou přístupovou technilogií a 0,1%pro metalickou přístupovou technologii,
 • Zpoždění (Round Trip Delay) méně než 20 ms v případě předání Služby v České republice a méněnež 25 ms v případě předání Služby v Equinix (bývalý Ancotel) Frankfurt, Sitel/Six Bratislava,Interxion Vídeň,
 • Rozptyl zpoždění rámců (Interframe Delay Variation) = 5 ms (99% rámců),
 • Počet MAC adres je bez limitace.
 • Multicast je podporován na základě RFC 1112
 • Přenos těchto layer 2 kontrolních protokolů (L2CP) STP/RSTP/MSTP, LLDP, GARP/MRP, Block,Cisco VTP,
 • Přenos IPv6 multicast protocolů,
 • Standardně podporovaný typ rámce Ethernet II (DIX), IEEE802.3 a IEEE802.2 LLC/SNAP.

POPIS SLUŽBY

NÁVRH SMLOUVY

Pro návrh smlouvy kontaktujte obchodního zástupce CETIN

Máte zájem o nabídku služby?

Kontaktujte našeho specialistu a domluvte si nezávaznou schůzku.

Tomáš Firbach
Tel: +420 238 463 819 (9 - 17 hodin SEČ)
Email: tomas.firbach@cetin.cz
Kontaktní formulář na obchodní oddělení

Jak mohu zrealizovat objednávku?

CETIN nabízí zabezpečené systémové způsoby, kterými partneři realizují objednávky služeb a řídí jejich poskytování koncovým zákazníkům.

Pro přístup prosím kontaktujte obchodního zástupce CETIN.