CEM - Carrier Ethernet Multi

Proč využít nabídku CEM

V České republice disponuje CETIN nejširší dostupností ethernetových služeb. Nabídka obsahuje nejekonomičtější variantu dostupných ethernetových služeb vhodných pro každého poskytovatele.

Hlavní výhody nabídky CEM

  • Flexibilní zřizování dalších ethernetových služeb s ukončením ve sdíleném
  • Jednoduchý způsob pro předání velkého množství ethernetových kapacit s různými rychlostmi
  • Podpora layer 2 / layer 3 protocol a VLAN transparency
  • Vyšší standardní MTU s garantovanou hodnotou 2000B
  • Široká škála typu přístupové technologie (metalika, optika a licencované rádio)
  • Dostupná jak v rámci České republiky, tak i v zahraničí
  • Snadný způsob rozlišení služeb s určováním VLAN ID Partnera
  • Rozhraní s jednoduchou a levnou implementací směrem k Partnerovi
  • Nepřetržitý dohled nad službou, Helpdesk 24/7

Chcete si sjednat schůzku nebo domluvit telefonát s naším odborníkem?

Využijte spolehlivého a profesionálního přístupu společnosti CETIN. Specialista CETIN vás provede celou nabídkou CEN včetně veškerých technických a cenových parametrů. Stane se tak vaším průvodcem pro uzavření smlouvy, pro správnou volbu odebíraných služeb a kapacit i pro vlastní start spolupráce.

CEM - Carrier Ethernet Multi

Velkoobchodní služba Carrier Ethernet Multi umožňuje vytvoření ethernetové sítě s centrálou (topologie bod-multibod), je vhodným řešením pro přenos velkého objemu dat vyžadující vysokou transparentnost přenášených ethernet rámců.

Pro poskytování Velkoobchodní služby Carrier Ethernet Multi je využita nejrozsáhlejší metalická a optická infrastruktura v České republice.

Definice Velkoobchodní služby Carrier Ethernet Multi je založena na produktové definici E-Access dle standardů Metro Ethernet Forum, kdy jednotlivé OVCs (Operator Virtual Connection) jsou zřízeny mezi bodem NNI a koncovým bodem Sítě CETIN v prostorách Partnera nebo Účastníka Partnera (UNIs).

Služba Carrier Ethernet Multi zahrnuje předávací rozhraní v bodu NNI s kapacitou 1 Gbit/s nebo 10 Gbit/s („Služba NNI Ethernet“) a přenosovou kapacitu mezi bodem NNI a koncovým bodem Sítě CETIN („Přístup“).

Přístup

Přenosová rychlost Přístupu je omezena propustností v páteřní SDH/WDM/IP části Sítě CETIN a je nastavena podle objednávky v rozsahu od 2 Mbit/s do 2 Gbit/s.

V případě varianty Přístupu Access EVPL je nutné odpovídající nastavení VLAN jak v koncovém bodě Sítě.

Koncový bod v prostorách Partnera nebo Účastníka Partnera má parametry rozhraní Ethernet a formu dedikovaného fyzického portu (Access EPL). V případě potřeby může CETIN zřídit koncový bod Sítě CETIN ve formě sdíleného portu založeného na jednotlivých VLAN (Access EVPL).

Jednotlivé služby Přístup jsou poskytovány prostřednictvím různých technologií v Síti CETIN v závislosti na místních podmínkách a požadované kapacitě.

Optická infrastruktura

  • Technologie MPLS MBH (Mobile Back Haul), NG-SDH nebo NG-DWDM.

Rádiová síť

  • Dostupnost z vybraných lokalit, zpravidla využitých pro umístnění základnových stanic mobilních sítí a agregačních uzlů Sítě CETIN.
  • Navazuje na kruhovou optickou topologii.
  • Kvalitativní parametry shodné s optickou infrastrukturou.
  • Nevyužívá kmitočty v pásmu 10,5 GHz, 17 GHz a 24 GHz (tzv. nekoordinovaná pásma).

Metalická infrastruktura

  • Linkový systém SHDSL využívající až 4 páry současně přes technologii dedikovaného bussiness DSLAMu (Ulaf+).
  • Pro rychlosti až do 20 Mbit/s.

Rozhraní v koncovém bodě Sítě CETIN:

  • 1000BASE-T, 100BASE-TX
  • 10GBASE-ER
  • 10GBASE-ZR
  • 10GBASE-LR (1310nm)
  • 1000BASE-LX (1310nm)
  • 1000BASE-LX+ (1310nm)
  • 1000BASE-ZX (1550nm)

Služba NNI-ethernet

Jednotlivé služby Přístup jsou předány Partnerovi v bodu NNI prostřednictvím S-VLAN, jejíž hodnota (identifikace) musí být uvedena v objednávce Jednotlivé služby.

Zpravidla je využita technologie v režimu QinQ (EtherType 0x8100), což umožnuje transparentní přenos zákaznických VLAN (C-VLAN). Na základě požadavků Partnera je možné nastavit režim 1.Q s EtherType 0x8100.

V případě požadavku Partnera může být individuálně zajištěna redundance Služby NNI-Ethernet. Redundance Služby NNI-Ethernet je nakonfigurována ve stavu aktivní a záloha (1+1).

Rozhraní v bodu NNI:

  • 10GBASE-ZR
  • 10GBASE-ER
  • 10GBASE-LR (1310nm)
  • 1000BASE-LX (1310nm)
  • 1000BASE-LX+ (1310nm)
  • 1000BASE-ZX (1550nm)

VLAN scénáře

Varianta A:
Jedná se o variantu Access EPL- transparent (port based), která garantuje transparentní přenos hodnoty C-VLAN z UNI až po E-NNI a to bez jakýchkoliv koordinací se společností CETIN. CETIN přidělí pouze S-VLAN uvedenou Partnerem na Objednávce Carrier Ethernet Multi pro jednotlivý přístup. Služba bude předána jako QinQ (802.1AD) s Ethertype 0x8100. S-VLAN mohou být přiřazeny hodnoty 1-4095.

Varianta B:
Jedná se o variantu Access EVPL – single tagged (VLAN based), která vyžaduje koordinaci se společnosti CETIN jak na úrovni hodnoty C-VLAN na straně UNI, tak i hodnoty S-VLAN na straně E-NNI. Partner musí uvést obě hodnoty C-VLAN a S-VLAN v Objednávce Carrier Ethernet Multi pro jednotlivý přístup. Služba bude předána na E-NNI jako QinQ (802.1AD) s Ethertype 0x8100. C-VLAN a S‑VLAN mohou být přiřazeny hodnoty 1-4095

Varianta C:
Jedná se o variantu Access EVPL – multivlan, která vyžaduje koordinaci se společnosti CETIN na úrovni hodnoty C-VLAN na straně UNI. Partner musí uvést obě hodnoty C-VLAN a v Objednávce Carrier Ethernet Multi pro jednotlivý přístup. Na straně E-NNI dochází překladu C-VLAN na S-VLAN. Maximální počet C-VLAN na straně UNI je 10, avšak nelze definovat kapacitu (rychlost) na jednu C‑VLANu. C-VLAN mohou být přiřazeny hodnoty 1-4095.

Ostatní garantované parametry služby

  • Hodnota BER pro metalickou přístupovou síť je BER <10^-7 a pro optickou a rádiovou přístupovou síť BER <10^-12.
  • Ztrátovost rámců (Frame Loss) = 0,01% pro optickou a rádiovou přístupovou technologií a 0,1% pro metalickou přístupovou technologii.
  • Zpoždění (Round Trip Delay) méně než 20 ms v případě předání Služby v České republice a méně než 25 ms v případě předání Služby v Equinix (bývalý Ancotel) Frankfurt, Sitel/Six Bratislava,Interxion Vídeň.
  • Rozptyl zpoždění rámců (Interframe Delay Variation) = 5 ms (99% rámců).
  • Počet MAC adres je bez limitace.
  • Multicast je podporován na základě RFC 1112.
  • Přenos těchto layer 2 kontrolních protokolů (L2CP) STP/RSTP/MSTP, LLDP, GARP/MRP, Block,Cisco VTP.
  • Přenos IPv6 multicast protokolů.
  • Standardně podporovaný typ rámce Ethernet II (DIX), IEEE802.3 a IEEE802.2 LLC/SNAP.

SLA

SLA – Zvýšená servisní podpora

Předmětem SLA (dohodnuté úrovně služeb) jsou společností Česká telekomunikační infrastruktura a.s. garantované parametry měsíční dostupnosti a maximální délky poruchy služby. Je definován způsob komunikace při provozních problémech u služeb typu Carrier poskytovaných na základě smlouvy o poskytování služeb elektronických komunikací typu Carrier.

Základní přehled SLA:

Úroveň SLA

Měsíční

dostupnost (v %)

Max. délka 

poruchy (hod.)

Odezva po ohlášení

poruchy (hod.)

SLA 99.0

99,0

12

1

SLA 99.5

99,5

8

1

SLA 99.7

99,7

6

1

SLA 99.9

99,9

4

1

SLA 99.9xx

99,9xx

1

1

 

Služba

SLA 99

SLA 99,5

SLA 99,7

SLA 99,9

SLA 99,99

CEM

X

0%

15%

30%

X

 

RST Scan

Online Check umožňuje rychlý a jednoduchý způsob zjištění dostupnosti datové služby v síti CETIN, například pro okamžitou identifikaci poptávky koncového zákazníka poskytovatele. Použití nástroje lze rovněž automatizovat prostřednictvím B2B system interface napojeného na informační systém poskytovatele.

Více informací o službě najdete zde.

Pokud si přejete nezávazně ověřit dostupnost služby CEM, využijte, prosím, následující odkaz.

Popis služby

Návrh smlouvy

Pro návrh smlouvy kontaktujte obchodního zástupce CETIN.

Máte zájem o nabídku služby?

Kontaktujte našeho specialistu a domluvte si nezávaznou schůzku.

Tomáš Firbach
Tel: +420 238 463 819 (9 - 17 hodin SEČ)
Email: tomas.firbach@cetin.cz
Kontaktní formulář na obchodní oddělení

Jak mohu zrealizovat objednávku?

CETIN nabízí zabezpečené systémové způsoby, kterými partneři realizují objednávky služeb a řídí jejich poskytování koncovým zákazníkům.

Pro přístup prosím kontaktujte obchodního zástupce CETIN.